3
kwietnia

17 uczniów nagrodzonych, 12 wyróżnionych!

Patronka szkoły – Sue Ryder, mawiała niegdyś: „Jutro należy do nich”, a my z dumą, na ten moment mówimy „Sukces należy do nich”! Taniec, muzyka, plastyka i literatura to kategorie Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-Art, w których nasza młodzież, konkurując z uczestnikami z powiatu wielickiego i powiatów ościennych, zajęła najwyższe miejsca. Zdobywając tak wysokie wyniki młodzi artyści zapewniają sobie punkty na świadectwie w rubryce „dodatkowe osiągnięcia uczniów”.

A oto wyniki uczniów i absolwentów naszej szkoły:

W kategorii literatura – proza I miejsce zdobyła Marcelina Żuchowicz, absolwentka Społecznego Gimnazjum im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej za książkę pt. „Góra Czarownic”. II miejsce należy do uczennicy klasy 8 szkoły podstawowej - Małgorzaty Duś. Ponadto wyróżniono utwory prozatorskie autorstwa 5 osób uczęszczających naszej szkoły. Doceniono w ten sposób: Karolinę Wróblewską (kl 7 SP.), Jerzego Gładysz (kl.8 SP), Julię Ważny (kl. 3 gimnazjum), Macieja Oszajca (kl. 3 gimnazjum) oraz Julię Biernat (kl. 7 SP).Dziedziną, którą szczególnie upodobali sobie uczniowie szkoły Sue Ryder była w tym roku poezja. Twórczość powiodła ich na szczyt klasyfikacji. I miejsce objęła Ala Kozioł (3 kl. gimnazjum), II miejsce ex aequo zajęły Julia Świerkosz (3 kl. gimnazjum) i Emilia Azierska  (8 kl. SP), a III Seweryn Stempak (8 kl. SP). Wyróżniona została także praca Kornelii Mikołajewskiej (kl. 8 SP). Wspaniale, że młodzież pisze nie tylko do szuflady! Dużą rolę w rozwoju literackim uczniów odgrywa nauczyciel języka polskiego. Jest to dobry czas i miejsce, by podziękować Pani Alicji Włodarczyk za wieloletnią już współpracę podejmowaną z uczniami w dziedzinie literatury w ramach przygotowań do CK-Art, jak i innych konkursów. Jako polonistka, Pani Ala doradza młodym twórcom, dokonuje koniecznych korekt, koordynuje pracą zespołu humanistycznego, który także pracuje na ostateczny sukces uczniów.

W sztukach plastycznych statuetki zdobyło pięcioro uczniów naszej szkoły. W kategorii malarstwo II miejsce objął Bartłomiej Gładysz (3 kl. gimnazjum). Nagrodzone ilustracje zaś stworzyli: Lena Dubas (7 kl. SP) – I miejsce, II miejsce: ex aequo Małgorzata Duś (8 kl. SP) i Dagmara Wąs (7 kl. SP), III miejsce przypadło natomiast Zuzannie Gocoł (8 kl. SP). Za swoje ilustracje wyróżnienia otrzymali: Julia Dąbroś (kl. 7 SP) oraz Bartłomiej Gładysz (kl. 3 gimnazjum). Wyróżniono także rysunek Marceliny Żuchowicz (absolwentka) oraz fotografie Oli Piotrowskiej (kl. 3 gimnazjum), Kornelii Mikołajewskiej (kl. 8 SP) i Dominiki Gruszki (kl.7 SP). Warsztat plastyczny szlifowany jest w szkole pod okiem Pani Iwony Kuś-Donatowicz. Podziękowania dla Pani Iwonki należą się m.in za zaszczepianie w artystach otwartości na różne techniki, liczne godziny zajęć pozalekcyjnych i pracy z uczniami nad udoskonalaniem ich dzieł.

Kolejną kategorią, w której na pierwszych miejscach uplasowały się uczennice i absolwentki szkoły im. Lady Sue Ryder była muzyka. Sukces odniosły solistki Emilia Azierska (8 kl. SP) i Natalia Styczeń (absolwentka Społecznego Gimnazjum im. Lady Sue Ryder) zajmując I miejsce. Duety składające się z naszych wychowanek również objęły najwyższe noty: I miejsce – Hanna Piekarska (2 kl. SP) i Ania Cieśla (absolwentka), a II miejsce przynależy do uczennic klas 2 SP – Julii Nowak i Julii Wyszyńskiej. Ten najmłodszy duet reprezentujący naszą szkołę ćwiczył swój wysoko oceniony występ pod okiem ich wychowawczyni – Pani Edyty Pyrki. Należy jeszcze dodać, że wyróżnienie za śpiew otrzymała uczennica 3 kl. gimnazjum - Julia Świerkosz (kl. 3 gimnazjum). Koordynacją udziału reprezentantów szkoły w tej kategorii zajmował się Pan Rafał Kanowski.

Podczas CK-Art doskonały występ dały także tancerki. I miejsce zajęła Agnieszka Syguła (8 kl. SP) prezentując pokaz solowy. I miejsce w kategorii grup objął zespół taneczny Idea składający się z uczennic oddziałów gimnazjalnych w składzie: Antonina Ważny, Julia Ważny i Wiktoria Chmurzyńska. Wyróżnienie zostało przyznane zaś duetowi tanecznemu Darii Kopeć (3 kl. gimnazjum) tańczącej z Karolem Michalikiem. Spośród grona pedagogicznego, opiekę na tancerzami, sprawowała Pani Anna Ptak.

Podziękowania kierowane są także do Dyrektora Tomasza Donatowicza za wsparcie organizacyjne przygotowań i udziału w przeglądzie, w tym zapewnienie nieodpłatnego dla uczestników transportu do Gdowa. Na koniec należy dodać, że w przypadku tańca i muzyki, CK-Art w Gdowie pełni rolę eliminacji do Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2019”.  W tym roku jury postanowiło, przyznać nominację do Finału „Talentów Małopolski 2019” Agnieszce Sygule, grupie Idea,  Hani Piekarskiej i Ani Cieśli, Julce Nowak i Julce Wyszyńskiej, a także solistkom Emilce Azierskiej i Natalii Styczeń.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym podczas X CK-Art!

Wszystkie występy dzieci związanych ze szkołą, można obejrzeć na YouTube klikając w następujący link: https://www.youtube.com/playlist?list=PLTiwFbzAaGlBlIybpGNwICqE-viJiPXT7

Poszczególne występy:
Soliści: 1 Miejsce - Emlia Azierska (8 klasa) - You make me feel -
https://youtu.be/Kmn21ru6Wxk
1 Miejsce - Natalia Styczeń (absolwentka gimnazjum) - Jestem kobietą - https://youtu.be/glpXK8emI9M
Wyróżnienie: Julia Świerkosz (Gimnazjum) - https://youtu.be/q8TLJR4Ecx8
Duety:1 Miejsce - Hania Piekarska (kl. 2) + Ania Cieśla (absolwentka gimnazjum) - Pokonać Grawitację - https://youtu.be/StKqOUnk67Q
2 Miejsce - Julia Nowak (kl.2), Julia Wyszyńska (kl.2) - Wcale nie, ależ tak - https://youtu.be/OjT-_oQXv70

Najnowsze

Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder
Osiedle Kaptarz 40
32-005 Niepołomice
tel. 570 455 075

e-mail: [email protected]
www.szkola.sueryder.pl

Godziny lekcyjne

  • 1. 08:00 - 08:45
  • 2. 08:55 - 09:40
  • 3. 09:50 - 10:35
  • 4. 10:45 -11:30
  • 5. 11:50 - 12:35
  • 6. 12:55 - 13:40
  • 7. 13:55 - 14:40
  • 8. 14:50 - 15:35
  • 9. 15:45 - 16:30
  • 10. 16:40 - 17:25